Nowy chodnik w Jagodniku
(19.07.2018)

18 lipca oficjalnie oddano do użytku mieszkańców nowo wyremontowany chodnik przy drodze powiatowej 1990 D w miejscowości Jagodnik.

Zakres prac obejmował: mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości chodnika, wykonanie muru oporowego przy zatoce autobusowej, ustawienie obrzeży betonowych, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, regulacja pionowa studzienek włazów kanałowych, wykonanie studzienek ściekowych, położenie nawierzchni z kostki brukowej szarej i czerwonej, wymiana płyt nastudziennych na kanalizacji deszczowej oraz ustawienie poręczy ochronnych. Koszt zadania opiewał na kwotę ponad 185 tys. złotych. Inwestycję przeprowadziła firma Usługi Ogólnobudowlane Rafał Szlachcic a nadzorowała Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Inwestycja zrealizowana był przy współudziale finansowym Gminy Wiejskiej Świdnica.