„Nasze zdrowie” w Jaworzynie Śląskiej
(19.06.2018)

W dniu 16 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej przeprowadzono kolejną akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Powiatu Świdnickiego pn. „Nasze Zdrowie”. Organizatorami byli Gmina Jaworzyna Śląska, która znacznie wsparła finansowo akcję oraz Powiat Świdnicki

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców Jaworzyny Śląskiej i okolic i w ciągu kilku godzin jej trwania wykonano:

• badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy – 73 badania
  • USG tarczycy - 64 badania
  • badanie wzroku – 69 badań
  • spirometria – 53 badania
  • badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego krwi – po 69 badań
  • porady dietetyka – 38 porad
  • porady rehabilitantów w zakresie wad postawy – 9 świadczeń
  • pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu - 25 badań

Ratownicy medyczni ze Świdnickiej Szkoły Ratownictwa działającej w SP ZOZ Powiatowym Pogotowiu Ratunkowym w Świdnicy udzielali instruktażu w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Realizatorami przedsięwzięcia byli:

Zespół Usług Medycznych „MEDYK” Sp. z o.o. w Świdnicy, Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy Sp. z o.o. w Łomiankach, lek. med. Halina Nawrocka, „Dietaminka” Gabinet Dietetyczny Agnieszka Podgórska, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych