„Nasze Zdrowie” - bezpłatne badania dla mieszkańców
(14.06.2018)

Gmina Jaworzyna Śląska wraz z Powiatem Świdnickim zapraszają w sobotę w dniu 16 czerwca 2018 r. mieszkańców Powiatu Świdnickiego do udziału w kolejnej edycji akcji "Nasze zdrowie" podczas, której zostaną przeprowadzone bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne Powyższa akcja profilaktyczna odbędzie się w budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Mickiewicza 9.

W godzinach od 10.00 – 18.00 w osteobusie będzie możliwość wykonania badania densytometrycznego w kierunku osteoporozy z kręgosłupa lędźwiowego lub z szyjki kości udowej oraz badania słuchu.

Od 10.00 - 15.00 zapraszamy do skorzystania z niżej wymienionych badań i konsultacji:

• USG tarczycy

• badanie ostrości wzroku

• spirometria

• porady dietetyka wraz z analizą składu ciała

• porady lekarza reumatologa dla osób z nieprawidłowymi wynikami badań w zakresie osteoporozy od godz. 11.00 – 15.00

• badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi

• badanie stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących

• wykrywanie wad postawy u dzieci i młodzieży

• nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

• masaż relaksacyjny twarzy i dłoni.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy