Integracyjny Turniej Piłki Koszykowej
(04.06.2018)

W dniu 10.05.2018r na hali sportowej OSiR w Strzegomiu odbył się Integracyjny Turniej Piłki Koszykowej. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych ze Strzegomia. Gospodarze wystawili dwie drużyny: pierwszą reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej, drugą gimnazjaliści. Trzecią drużynę wystawiła Szkoła Podstawowa nr 4 ze Strzegomia, która w klasyfikacji końcowej zdobyła II miejsce.

Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym", dwie połowy po 8 min. Każda z drużyn prezentowała dobry poziom gry i duże zaangażowanie. Mimo amatorskiego charakteru, w każdym meczu walka była bardzo zacięta i na wysokim poziomie. Nasi uczniowie z Gimnazjum nr 3 zajęli I miejsce. Zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 uplasowali się na III miejscu. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, gadżety w postaci kolorowych czapeczek oraz sprzęt sportowy dla swoich placówek. Sponsorem nagród był Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Świdnicy reprezentowany przez dyrektora Zbigniewa Okaramusa.

Ponadto wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez członka Zarządu OSiR Spółka z.o.o. Pana Grzegorza Luszawskiego.

Drużynę Gimnazjum nr 3 reprezentowali uczniowie: Krzysztof Góralik - kapitan, Piotr Taraciński, Czesław Kuczyński, Jakub Krystek oraz Mirosław Nowak z SPP.

W skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 7 weszli uczniowie: Tomasz Wićko - kapitan, Szymon Feliszek, Patryk Drejer, Kamil Wićko, Mateusz Staróń, Jakub Kretkowski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich umiejętności i sportowego zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu