Nagroda GRAND PRIX w konkursie literackim dla uczennicy świebodzickiego LO
(30.05.2018)

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna maturzystka z kl. IIIa LO w Świebodzicach, Anastazja Strzepek, otrzymała nagrodę główną GRAND PRIX w dolnośląskim konkursie literackim o przyjaźni „W kilku strofach o… Przyjaźni”. Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego, odbyła się dnia 24. maja b.r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.

Organizatorem tego prestiżowego konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach, a jego celem było zachęcanie uczniów do wyrażania uczuć i myśli słowem pisanym oraz popularyzowanie poprawności i kultury rodzimego języka. Uczestnicy mogli zgłosić do konkursu tylko własne prace, niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach. Należało napisać wiersz o przyjaźni, przyjaciołach, których mamy, chcemy mieć, lub tych wymyślonych, gdyż prawdziwa przyjaźń jest czymś najwspanialszym, co może nam się w życiu przytrafić, a „Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi” (Elbert Hubbard). Z naszej szkoły sześciu utalentowanych uczniów pod opieką pani Ireny Horbaczewskiej wzięło udział w w/w konkursie, ale to właśnie Anastazja Balbina Strzępek zachwyciła jurorów swoją poezją. Nastka już od wielu lat pisze wiersze o różnej tematyce. Są to dojrzałe, mądre i przemyślane prace, robią na odbiorcy wrażenie. Niejednokrotnie na lekcjach języka polskiego, a także wieczorów autorskich mieliśmy okazję usłyszeć wiersze naszej zdolnej autorki. Gratulujemy sukcesu, jesteśmy z Ciebie, Nastka, dumni.

LO w Świebodzicach