Konkurs matematyczny
(29.05.2018)

21 maja w  II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy odbył się, „IX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych”

W konkursie brało udział 47 uczniów z 8 szkół klas  gimnazjalnych powiatu świdnickiego, zarówno ze Świdnicy jak też i z Jaworzyny Śląskie, Marcinowic, Witoszowa i Żarowa.

Najlepszym Matematykiem w roku 2018 został Bartosz Sierzputowski z Gimnazjum nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 6).
II miejsce zajęła  Justyna Stochniel Gimnazjum nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 4)
III miejsce Weronika Trojan Gimnazjum nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 4)
IV miejsce Hanna Karwowska Gimnazjum nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 4) i  Tomasz Sierzputowski Gimnazjum nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 6)
VI miejsce Julia Chruścik Gimnazjum nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 4)

Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez dwie świdnickie firmy: ŚFUP oraz Sonel.

W oczekiwaniu na wyniki młodzież z II LO  przygotowała dla uczestników konkursu gry i zabawy, nie tylko logiczne, ale również sportowe. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Agnieszkę Grymek, przy pomocy uczniów klasy II A.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy