Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
(10.05.2018)

8 maja, po raz kolejny, obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Świdnicy. Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie organizatorzy powitali zgromadzonych gości.

W krótkich słowach Wiceprezes Stowarzyszenia Ewa Kowalska przypomniała ideę obchodów Dnia Godności oraz zaprosiła wszystkich do przemarszu kolorowym pochodem na świdnicki rynek. Po powitaniu i krótkich przemówieniach kolorowy i rozśpiewany korowód przemaszerował do Rynku gdzie zorganizowano dalsze obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Powiat Świdnicki na obchodach reprezentowali Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz oraz Wicestarosta Zygmunt Worsa.