2 maja - święto flagi
(04.05.2018)

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. W związku z tym na świdnickim rynku odbył się radosny happening mający zachęcić mieszkańców do wywieszania w oknach biało-czerwonych flag oraz zwiększyć zainteresowanie i utożsamianie się z barwami narodowymi.

Uroczystości rozpoczęły się od przemówienia Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej oraz wciągnięcia na masz flagi państwowej przez młodych harcerzy ze świdnickiego hufca. Potem wszyscy przybyli mogli uczestniczyć w warsztatach wytwarzania kotylionów, przejść barwnym, biało-czerwonym korowodem po rynku, wziąć udział w konkursie na temat świąt majowych oraz zrobić sobie patriotyczne zdjęcie w zainstalowanej foto budce. W międzyczasie harcerze oraz samorządowcy rozdawali przybyłym na rynek mieszkańcom flagi narodowe. Powiat Świdnicki podczas święta reprezentowali Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Członek Zarządu Powiatu Alicja Synowska.