Konkurs Matematyczny w „mechaniku”
(23.04.2018)

17 kwietnia 2018 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny zorganizowany, jak co roku, przez Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Świdnickiego, Pana Piotra Fedorowicza. Z zadaniami konkursowymi zmierzyło się 23 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu.

Ten sam arkusz zadań rozwiązywali także uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. W każdym z tych powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy reprezentować będą swój powiat w VIII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, w tym roku w powiecie tatrzańskim. W skład nasze drużyny weszli: trzej uczniowie, którzy zajęli I miejsce ex aequo: Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Jakub Blach i Sebastian Melańczuk z II LO w Świdnicy oraz zdobywca IV miejsca Wojciech Drochomirecki z I LO w Świdnicy. Wszystkim finalistom gratulujemy, a drużynie życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu, w Zakopanem.

Organizator konkursu

Beata Wachel-Sierzputowska