STANISŁAW KOWALSKI 108 LATEK! MIESZKANIEC NASZEGO POWATU
(18.04.2018)

14 kwietnia swoje 108 urodziny obchodził Pan Stanisław Kowalski najstarszy lekkoatleta w Polsce, Europie, a może i na świecie.

Pan Stanisław co prawda nie planuje już startów ale nadal ma w sobie dużo życiowej energii i pogody ducha.
Z okazji Urodzin Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz i Wicestarosta Zygmunt Worsa złożyli Solenizantowi serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dobiegnięcia do kolejnej setki-).

Przypomnijmy, Pan Stanisław Kowalski, rocznik 1910, swoją sportową przygodę rozpoczął w wieku lat …104. Do tej pory na Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, wynikiem 7.50, ustanowił nowy rekord Europy w kategorii M 100 w rzucie dyskiem. Pan Stanisław ustanowił także nowe rekordy Polski oraz rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą (4, 27), rzucie dyskiem (7,50) i biegu na 100 m. (34, 50). Jego ostatni start miał miejsce podczas XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu, 12 marca 2016 r.