„Nasze Zdrowie” - bezpłatne badania dla mieszkańców
(16.04.2018)

Powiat Świdnicki wraz z Galerią Świdnicką zapraszają w sobotę w dniu 21 kwietnia 2018 r. mieszkańców Powiatu Świdnickiego do udziału w kolejnej edycji akcji "Nasze zdrowie”, podczas, której zostaną przeprowadzone bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne.

W godzinach od 10.00 – 18.00 od strony ulicy Miłego Dnia w osteobusie będzie możliwość wykonania badania densytometrycznego w kierunku osteoporozy z kręgosłupa lędźwiowego lub z szyjki kości udowej oraz badania słuchu.
Od 14.00 - 18.00 zapraszamy do skorzystania z niżej wymienionych badań i konsultacji:

• USG tarczycy

• badanie ostrości wzroku

• spirometria

• porady dietetyka wraz z analizą składu ciała

• porady fizjoterapeuty wraz z masażem limfatycznym kończyn

• badanie poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi

• badanie stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących

• możliwość skorzystania z symulatorów alko- i narkogogli

• masaż relaksacyjny twarzy i dłoni.

Osoby w wieku od 55 – 64 lat będą miały możliwość zapisania się na bezpłatną kolonoskopię ( badanie jelita grubego), którą przeprowadzą specjaliści w Przychodni Miejskiej w Pieszycach.

Podczas powyższej akcji Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy przeprowadzać będzie akcję społeczną „Kilometry Dobra”. Ideą Kampanii „Kilometry Dobra” jest uzyskanie przez organizacje społeczne funduszy na realizację swoich celów, działalność i rozwój oraz zdobycie tytułu Mistrza Świata w Dobroci.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy