Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
(13.04.2018)

Od 10 lat II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy organizuje Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych. W tym roku wzięło w nim udział 44 uczniów klas gimnazjalnych z 10 szkół powiatu świdnickiego. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Marta Luterek ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Miejsce drugie zajęła Karolina Jończyk ze SP nr 4 w Świdnicy, a miejsce trzecie - Justyna Stochniel, również ze SP nr 4 w Świdnicy.

Wyróżnienia i tytuł Finalisty Konkursu otrzymali  uczniowie, którzy zajęli miejsca od IV do VI. Byli to: Natalia Świderska, uczennica SP nr 4 w Świdnicy na miejscu czwartym, Małgorzata Kaszewska ze SP nr 4 w Świdnicy oraz Radosław Natanek, uczeń SP nr 2 w Świdnicy, obydwoje na miejscu piątym, oraz Aleksandra Giedrojć i Zuzanna Jóźków, dwie uczennice ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, które zdobyły miejsce szóste. Wręczenie nagród nastąpiło podczas Dnia Otwartego. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców II LO i wydawnictwa anglojęzyczne: Oxford University Press i Pearson. Serdecznie dziękujemy. Organizatorem konkursu jest pani Iwona Juźwa, w tym roku wspomagana przez klasę II d.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy