Finał V Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego Dla Gimnazjalistów
(11.04.2018)

6 kwietnia 2018r. odbył się finał V Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Do finału awansowało 20 uczniów spośród 98 startujących w konkursie. W konkursie wzięli udział uczniowie 11 gimnazjów/szkół podstawowych Powiatu Świdnickiego.

Zawody finałowe nie były łatwe. Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zawody składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę laureatów:

I miejsce- uczennica Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym – Marta Luterek
II miejsce- uczennica Gimnazjum w Pszennie – Nicole Ochocka
III miejsce- zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Justyna Stochniel

Nagrody główne dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym.
Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w mury „Kasprowicza”.

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy