XIV Tradycje stołu wielkanocnego
(29.03.2018)

W ostatnią niedzielę, 25 marca, odbyła się już po raz 14 przedświąteczna prezentacja stołów i potraw wielkanocnych pod nazwą Tradycje Stołu Wielkanocnego. Głównym organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach a współorganizatorami Powiat Świdnicki i Urząd Gminy w Marcinowicach.

Odwiedzający w tym dniu salę sportową w Marcinowicach mogli podziwiać świąteczne aranżacje stołów wielkanocnych oraz spróbować znakomitych, świątecznych potraw przygotowanych przez wystawców z terenu Gminy Marcinowice, Powiatu Świdnickiego, województwa dolnośląskiego oraz z zaprzyjaźnionych powiatów z Łowicza, Kartuz, Zakopanego oraz czeskiego Jicina. Powiat Świdnicki na wydarzeniu reprezentowali Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Wicestarosta Zygmunt Worsa oraz członek zarządu powiatu Alicja Synowska.