Powiat Świdnicki na targach Tour Salon w Poznaniu
(12.02.2018)

W dniach 9 - 11 lutego 2018 roku delegacja Powiatu Świdnickiego wraz z czeskim partnerem z miasta Jičín uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Poznańskich "Tour Salon, Targi Regionów i Produktów Turystycznych". Targi w Poznaniu są największą tego typu imprezą branży turystycznej w Polsce.

Podczas targów partnerzy z Jičína i ze Świdnicy wspólnie promowali partnerskie regiony, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających targi, jak i innych współwystawców. Szczególnie postać Rumcajsa, symbolu Jičína, wzbudzała szczere zainteresowanie odwiedzających, którzy z sentymentem wspominali czasy, kiedy oglądali kreskówkę produkcji czechosłowackiej.

Wspólny udział w targach związany jest z realizacją mikroprojektu "Poznaj kraj swoich przyjaciół" w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, Funduszu Mikroprojektów.

Projekt współfinansowanego jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.