Zespół Szkół w Strzegomiu nagrodzony za działania prospołeczne przez Kuratora Oświaty we Wrocławiu
(06.02.2018)

W dniu 30 stycznia 2018r. dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu pan Robert Wójtowicz wraz z pedagogiem panią Moniką Kozłowską i przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego Oliwią Bodziany odebrali z rąk Kuratora Oświaty we Wrocławiu pana Romana Kowalczyka CERTYFIKAT „ SZKOŁA Z ŻYCIEM”.

Certyfikaty zostały przyznane szkołą ponadgimnazjalnym z terenu województwa dolnośląskiego za realizację projektu DOLNOŚLĄSKA# KOMÓRKOMANIA. Program promował ideę rejestracji młodych osób do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Głównym celem było rozbudzenie świadomości młodzieży, jak ważne i cenne jest świadome zarejestrowanie się w bazie DKMS. Fundacja zajmuje się rejestracją potencjalnych dawców komórek macierzystych oraz koordynuje działania między biorcą i dawcą. Uczniowie Zespołu Szkół podczas prelekcji i pogadanek dowiedzieli się jak wygląda rejestracja potencjalnych dawców, procedura poboru komórek macierzystych i proces ratujący życie biorcą. Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcję informacyjną na ulicach Strzegomia oraz akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zespół Szkół w Strzegomiu od 2007 roku uczestniczy w projektach skierowanych na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Uczniowie bardzo chętnie od wielu lat oddaja krew podczas organizowanych w szkole akcji.

Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu organizując zbiórki krwi oraz lekcje i pogadanki pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”. Kształtujemy w ten sposób postawy prospołeczne naszych uczniów oraz szerzymy ideę honorowego krwiodawstwa. W roku 2016 otrzymaliśmy wyróżnienie za udział w Kampanii Społecznej promującej transplantologię, uczestnicząc w projekcie „DRUGIE ŻYCIE – TRANSPLANTACJA masz dar uzdrawiania”. Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu okazują wielką wrażliwość na potrzeby innych ludzi i bardzo aktywnie włączają się we wszystkie działania mające na celu ratowanie zdrowia i życia osób potrzebujących. Za to wszystko dziękujemy.

Zespół Szkół w Strzegomiu