Pożegnanie komendanta
(05.02.2018)

Po 21 latach pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy na emeryturę odchodzi starszy brygadier mgr inż. Tomasz Szuszwalak. 1 lutego, na uroczystości w sali narad świdnickiego Urzędu Stanu Cywilnego, nastąpiło oficjalne przekazanie obowiązków nowemu p.o. komendanta mł. bryg. Wiesławowi Wojciechowskiemu.

W krótkim przemówieniu odchodzący komendant podziękował podwładnym za przeszło 20 lat służby w świdnickiej straży pożarnej. Prowadzący uroczystość przedstawił także nowego p.o. komendanta, który do momentu powołania nowego Komendanta Powiatowego będzie kierował Państwową Strażą Pożarną w Świdnicy. Za wieloletnią służbę na rzecz mieszkańców Powiatu Świdnickiego oraz zaangażowanie w pełnieniu obowiązków Komendanta, w imieniu wszystkich przybyłych samorządowców, podziękowania złożył Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Powiat Świdnicki na uroczystości reprezentowali: Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys oraz Członek Zarządu Alicja Synowska.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy