Młodzież Ekonomika w Nachodzie
(28.12.2017)

20. grudnia 2017 roku w Obchodni Akademie w Nachodzie odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu "Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko - czeskim" 30 - osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych z trzema opiekunami spotkała się z uczniami Szkoły Handlowej z Nachodu. Mikroprojekt współfinasowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie stylowego secesyjnego budynku, który stanowi ważny ośrodek kultury w okolicy. Mieści się w nim Teatr Miejski, a także odbywają się tam miejskie bale oraz studniówki. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziło zwiedzanie nachodzkiego browaru Primator. Przewodnik szczegółowo opowiedział o wyjątkowej technologii warzenia słynnego piwa.

Popołudnie zdominowała świąteczna atmosfera. W ramach zajęć integracyjnych połączonych z nauką języka młodzież obu krajów nie tylko zaprezentowała piękne kolędy, ale także nauczyła jednej z nich swoich partnerów. Ponadto Czesi opowiedzieli o swoich zwyczajach studniówkowych i pokazali popularne na studniówkach tańce.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna spotkanie partnerskie w ramach projektu już w marcu w Świdnicy.

Zespół Szkół Ekonomicznych