XVIII Gala Bożonarodzeniowa
(21.12.2017)

"Przy świątecznym stole z Marcinem Lutrem". Pod takim tytułem odbyła się XVIII Gala Bożonarodzeniowa przygotowana przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych i Starostwo Powiatowe w Świdnicy. W uroczystości uczestniczyli władze samorządowe z terenu powiatu, radni powiatowi, przedstawiciele służb i jednostek podległych powiatu, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych działających w Powiecie Świdnickim.

Podczas gali uczniowie przedstawili krótki program artystyczny nawiązujący do obchodzonych w tym roku uroczystości 500 lecia reformacji. Ważnym punktem gali było wręczenie wyróżnień dla zwycięskich prezentacji stołów wigilijnych, które można było podziwiać w ramach Festiwalu Stołów i Dekoracji Świątecznych organizowanego przy okazji Świdnickiej Kolędy. Po programie artystycznym Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz podsumował mijający rok i przypomniał najważniejsze inwestycje, które udało się przeprowadzić w roku 2017. W kilku zdaniach zaprezentował też plany inwestycyjne na rok następny. Na koniec zaproszeni goście mogli spróbować wigilijnych potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy