Konferencja dla bibliotekarzy
(14.12.2017)

7 grudnia 2017 roku odbyła się VI Konferencja dla Bibliotekarzy Szkół i Bibliotek Publicznych Powiatu Świdnickiego, którą zorganizowali nauczyciele bibliotekarze z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Trzydziestu trzech uczestników konferencji wzięło udział w szkoleniu, poprowadzonym przez panią Beatę Malentowicz z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Prezentacja pt. "Gry literackie - motywująca nauka i zabawa" dotyczyła różnorodnego spojrzenia na temat gier i ich wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych. Okazuje się, że dzięki grom w ciekawy sposób można promować na przykład literaturę oraz wiedzę o regionie. Drugą część Konferencji wypełniła prezentacja pt.: Gry miejskie w praktyce, czyli krótkie relacje bibliotekarzy z opracowanych i przeprowadzonych zajęć terenowych. Całe przedsięwzięcie przysłużyło się zintegrowaniu środowiska bibliotekarskiego z terenu powiatu świdnickiego. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i było okazją do wzbogacenia warsztatu metodycznego oraz do wymiany doświadczeń z codziennej pracy bibliotekarza.

Zespół Szkół Mechanicznych