Koncert w rocznicę wybuchu stanu wojennego
(13.12.2017)

13 grudnia przypada 36 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało "żywą lekcję historii", w postaci koncertu Mateusza Nagórskiego, który zaprezentował zgromadzonej młodzieży autorski projekt pt. "Jacek Kaczmarski o wolności".

Podczas godzinnego występu artysta zagrał utwory barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego. Cieszę się, że występ został zorganizowany w szkole i bierze w nim udział młodzież licealna. Dla nich piosenki Kaczmarskiego to nie historyczna podróż do czasów stanu wojennego i walki o wolność, ale przede wszystkim uniwersalny przekaz o złożoności ludzkiej natury i ludzkich losów - mówił Mateusz Nagórski. Koncert otworzył Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy