Sukces literacki uczennicy strzegomskiego LO
(08.12.2017)

Uczennica klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu - Agata Nowak zajęła III miejsce w finale XIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra "My Polacy - My Dolnoślązacy". Organizatorem konkursu było Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Savio we Wrocławiu oraz "Gość Niedzielny" Redakcja Wrocław.

Współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu OKIS oraz Polska Agencja Artystyczna POLEST we Wrocławiu. Mecenat nad konkursem sprawował prof. Jan Miodek. Natomiast patronat honorowy objęli: Rafał Dutkiewicz - Prezydent Miasta Wrocławia, Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Hreniak - Wojewoda Dolnośląski, Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty, ks. Józef Kupny - Arcybiskup Metropolita Wrocławski, ks. Ignacy Dec - Biskup Świdnicki, ks. Zbigniew Kiernikowski - Biskup Legnicki, ks. Jarosław Pizoń - Inspektor Inspektorii św. Jana Bosko we Wrocławiu. Jak podało jury, w konkursie wzięło udział 150 uczniów dolnośląskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodami książkowymi wyróżniono 30 uczniów. Laureatom 1, 2 i 3 miejsca przyznano nagrody rzeczowe i albumy. Warto wspomnieć, iż Agata napisała swą pracę na temat: Te trzy hasła miejmy w życiu: "Pracę, jedność i wytrwałość"(K. Ujejski). Rada anachroniczna czy aktualna? Która z tych wartości według ciebie jest dziś najważniejsza? Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 1 grudnia w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Gratulacje dla Agaty i jej opiekunki merytorycznej - pani Małgorzaty Kucharskiej!

Marta Gazda
LO Strzegom