XVI Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”
(17.11.2017)

14.11.2017 w murach III LO odbył się XVI finał Konkursu Powiatowego „Polska znów wolna”.
Konkurs, którego pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem i prowadzącym był Pan Stanisław Szelewa - Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, w tym roku przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii III Liceum oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Do tegorocznej edycji zgasiło się 10 szkół. Laureaci zawodów szkolnych rywalizowali ze sobą podczas części pisemnej, rozwiązując test. Następnie 6 uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do części ustnej.

A byli to reprezentanci następujących szkół:

• ZSE- Marceli Matusiak, Marcin Pławecki,

• II LO – Wojciech Gaik,

• LO ze Strzegomia- Patryk Rasała

• ZSM - Kamil Cybruch

• III LO - Łukasz Konstanty

Po emocjonującej części finałowej, która za sprawą chóru Pryma Voce zyskała bardzo uroczystą oprawę i odbywała się z udziałem publiczności, ostateczna klasyfikacja ustaliła się w sposób następujący.

Miejsca

• I Marceli Matusiak z ZSE

• II Marcin Pławecki z ZSE

• III Patryk Rasała LO ze Strzegomia

• IV Wojciech Gaik II LO

• V Kamil Cybruch ZSM

• VI Łukasz Konstanty III LO

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim finalistom i laureatom gratulujemy.

Małgorzata Klęsk- Guźlińska
III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy