AKTUALNO列I

Raport o stanie o鈍iaty Powiatu 安idnickiego w roku szkolnym 2016/2017
(30.10.2017)

Jak co roku, Zarz康 Powiatu w 安idnicy przyj掖, zgodnie z obowi您kami wynikaj帷ymi w prawa o鈍iatowego, "Informacj o stanie realizacji zada o鈍iatowych za rok szkolny 2016/2017" opracowan w Wydziale O鈍iaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w 安idnicy. Dokument ten przedstawiany jest nast瘼nie radnym Powiatu 安idnickiego w terminie do 31 pa寮ziernika.

Tym razem mamy powody do zadowolenia. Wyniki matur 2017 r. w liceach og鏊nokszta販帷ych prowadzonych przez Powiat 安idnicki przesz造 nasze oczekiwania. Je瞠li chodzi o zdawalno嗆, to Powiat 安idnicki znalaz si na trzecim miejscu na Dolnym 奸御ku. Przed nami s tylko Powiat Polkowicki i Z帳kowicki. A 91,4 % tegorocznych absolwent闚 lice闚 og鏊nokszta販帷ych przyst瘼uj帷ych do egzaminu maturalnego uzyska這 鈍iadectwo dojrza這軼i. Jest to wynik nie tylko lepszy od wi瘯szo軼i powiat闚 Dolnego 奸御ka, ale r闚nie wy窺zy od 鈔edniej dla ca貫go kraju, kt鏎a wynios豉 89,0%.

Na uwag zas逝guje nie tylko tzw. zdawalno嗆 matur, ale tak瞠 jako嗆 osi庵ni皻ych wynik闚. W II Liceum Og鏊nokszta販帷ym im. Stefana Banacha w 安idnicy 鈔edni wynik z matematyki na poziomie podstawowym wyni鏀 81,1%, a na poziomie rozszerzonym 60,9%.  Absolwenci I Liceum Og鏊nokszta販帷ego im. Jana Kasprowicza w 安idnicy zab造sn瘭i na egzaminie z j瞛yka angielskiego - poziom podstawowy 90,6%, poziom rozszerzony 77,9% oraz j瞛yka polskiego i geografii. Ale to tylko przyk豉dy. Wszystkim liceom og鏊nokszta販帷ym - bez wyj徠ku - nale膨 si s這wa pochwa造. Warto zwr鏂i te uwag na to, 瞠 nauczyciele naszych og鏊niak闚 zbieraj wyrazy uznania od nauczycieli z s御iednich powiat闚.

"Mam nadziej, 瞠 b璠zie tylko lepiej. W bie膨cym roku szkolnym, za zgod Zarz康u Powiatu w 安idnicy, w liceach realizowane s ponownie zaj璚ia pozalekcyjne do uzdolnionych uczni闚. Od 1 stycznia 2018 r. uczniowie og鏊niak闚 b璠 mogli uczy si w wyremontowanych i profesjonalnie wyposa穎nych pracowniach matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych w ramach projektu unijnego realizowanego przez Powiat 安idnicki" - dodaje Starosta 安idnicki, Piotr Fedorowicz.

W "Informacji o realizacji zada o鈍iatowych za rok szkolny 2016/2017" - znajduj si te inne wa積e aspekty dotycz帷e funkcjonowania powiatowej o鈍iaty. Nasze szko造 zawsze by造 liderem w mi璠zynarodowych projektach edukacyjnych z programu Erasmus+. W poprzednim roku szkolnym jednak projekt闚 tych by這 i jest w dalszym ci庵u realizowanych wyj徠kowo du穎, a wyr騜niaj si tu przede wszystkim technika prowadzone przez Powiat 安idnicki w Zespole Szk馧 nr 1 w 安idnicy, Zespole Szk馧 Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w 安idnicy, Zespole Szk馧 Mechanicznych im. Miko豉ja Kopernika w 安idnicy, Zespole Szk馧 Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w 安idnicy oraz Zespole Szk馧 w Strzegomiu.

Wydzia O鈍iaty i Wychowania

PLIK DO POBRANIA: