AKTUALNO列I

Wycieczka m這dzie篡 Ekonomika do Warszawy w ramach projektu „Rynek pracy coraz bli瞠j – dla uczni闚 szk馧 kszta販enia zawodowego Powiatu 安idnickiego”
(23.10.2017)

W dniach 17.10.-18.10.2017 roku m這dzie Zespo逝 Szk馧 Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w 安idnicy pojecha豉 na wycieczk do Warszawy w ramach projektu „Rynek pracy coraz bli瞠j – dla uczni闚 szk馧 kszta販enia zawodowego Powiatu 安idnickiego”.

G堯wnym celem wycieczki by豉 wizyta edukacyjna na Gie責zie Papier闚 Warto軼iowych. Pierwsza gie責a papier闚 warto軼iowych w Polsce otwarta zosta豉 w Warszawie 12 maja 1817 roku. Z chwil wybuchu II wojny 鈍iatowej nast徙i這 jej zamkni璚ie.

16 kwietnia 1991 roku odby豉 si pierwsza sesja gie責owa z udzia貫m 7 dom闚 maklerskich.
Obecnie Gie責a Papier闚 Warto軼iowych w Warszawie jest najwi瘯sz gie責 regionu Europy 字odkowo-Wschodniej i organizuje obr鏒 na jednym z najdynamiczniej rozwijaj帷ych si rynk闚 kapita這wych w Europie.
Podczas wizyty m這dzie mog豉 zapozna si z zasadami funkcjonowania gie責y, co jest szczeg鏊nie wa積e dla przysz造ch ekonomist闚.

Poza GPW m這dzie Ekonomika zwiedzi豉 Warszaw, mi璠zy innymi Pa豉c Kultury i Nauki, Ogr鏚 Saski, Gr鏏 Nieznanego 皋軟ierza. By czas na pami徠kowe zdj璚ia z Syrenk na tle Stadionu Narodowego, zwiedzanie Krakowskiego Przedmie軼ia i Star闚ki. Przewodniczka przedstawi豉 wiele ciekawostek na temat dawnej i wsp馧czesnej historii stolicy. Szczeg鏊nie wzruszaj帷a by豉 wizyta przy pomniku Ma貫go Powsta鎍a Warszawy.

Ciekawy punkt programu stanowi豉 r闚nie wizyta z Centrum Nauki Kopernik.

Pi瘯na pogoda, atrakcyjny program i dobre towarzystwo sprawi造, 瞠 wycieczka by豉 bardzo udana.

Zesp馧 Szk馧 Ekonomicznych

|  do g鏎y  |