Uroczyste otwarcie sali doświadczania świata w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu
(16.10.2017)

5.10.2017 r. to data przecięcia wstęgi podczas uroczystości otwarcia nowej Sali Doświadczania Świata w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Tego dnia przybyli do szkoły na zaproszenie dyrektor Małgorzaty Zaremby przedstawiciele władz powiatowych: Piotr Fedorowicz - starosta powiatu świdnickiego, Zygmunt Worsa - wicestarosta, Stanisław Szelewa - dyrektor Wydziału Oświaty, przedstawiciele władz gminnych na czele z Burmistrzem Stzregomia Zbigniewem Suchytą, wiceburmistrzem Wiesławem Witkowskim, radną Sabiną Wiktorowicz.

W lutym br. podczas Maratonu "ZUMBA LOVE" dzięki staraniom Pani Diany Szwed, Pani Ewy Zapolnej - instruktorki Zumby, Pani Emilii Więckowskiej i całego Teamu Zumby uzyskano kwotę 43 355 zł. Z tych środków zakupione zostały następujące sprzęty: łóżko wodne z przystawką muzyczną i kurtyną światłowodów, wibropodest, projektor z kulą lustrzaną, hamaki, sakwy - siedziska, domek lustrzany, maglownica, konstrukcje do huśtawek i hamaków, które wzbogaciły wyposażenie sali rehabilitacyjnej, a także wiele zabawek i pomocy dydaktycznych do terapii i stymulacji sensorycznej. Serdeczne podziękowania dla sponsorów i ludzi otwartego serca, którzy zaangażowali się w pomoc w uzyskaniu środków finansowych: p. Aleksandry i Krzysztofa Skolaków, p. Wiesławy Bobel, p. Krzysztofa Stuchlaka, p. Roberta Krasela, p. Kamila Młynarczyka, p. Rafała Kwiatkowskiego i p. Jacka Ślęczkowskiego z Klubu Wolontariatu TNMP. Cały sprzęt znajduje się w nowo wyremontowanej Sali Doświadczania Świata - remont wyniósł ponad 20 000 zł, udało się to dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Dzieci i uczniowie mogą miło, pięknie, profesjonalnie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z Naszej Sali.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu