Bezpłatne badania dla mieszkańców
(12.10.2017)

Już niedługo, bo w najbliższą sobotę - 21 października, odbędzie się kolejna edycja akcji "Nasze zdrowie". W ramach akcji zostaną przeprowadzone bezpłatne badania i konsultacje dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta i całego powiatu.

W ramach jesiennej edycji akcji będzie można przeprowadzić takie badania jak:

• USG tarczycy

• badanie ostrości wzroku i ucha środkowego

• spirometria

• porady dietetyka i fizjoterapeuty

• masaż relaksacyjny

• badanie stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu

• badanie poziomu cukru we krwi

• zapisy na bezpłatną kolonoskopię

Dodatkowo otwarta będzie strefa dla dzieci, na której najmłodsi będą mogli nauczyć się jak prawidłowo szczotkować zęby oraz poprzez gry i zabawy posłuchają o zdrowym odżywianiu.

Zapraszamy wszystkich 21 października, do Galerii Świdnickiej, w godzinach od 14 do 18. Realizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Galeria Świdnicka, ZUM Medyk, SP ZOZ Przychodnia Miejska w Pieszycach, Stomatologia AS w Świdnicy, Audio-Care Aparaty Słuchowe, Gabinet Fizjoterapii - Edyta Zaorska-Rek, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Gabinet Dietetyczny Dietaminka, Smakostacja.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy