"Poznaj kraj swoich przyjaciół". Wspólna promocja Powiatu Świdnickiego i Miasta Jičín
(28.09.2017)

W dniach 21- 22.09.2017 r. odbyło się spotkanie inaugurujące mikroprojekt pn. "Poznaj kraj swoich przyjaciół" realizowany w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, Funduszu Mikroprojektów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Świdnickiego oraz Miasta Jičín. W dniu 22 września w Sali Wielofunkcyjnej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy został zaprezentowany musical autorski "Elżbieta Katarzyna Smiřická" w wykonaniu uczniów Artystycznej Szkoły Podstawowej im. J.B. Foerstera w Jičínie.

Celem projektu "Poznaj kraj swoich przyjaciół" jest podniesienie wiedzy mieszkańców partnerskich regionów w zakresie atrakcji turystycznych, kulturowych i przyrodniczych obu partnerów oraz wsparcie ruchu turystycznego między innymi poprzez udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Brnie i w Poznaniu, jak również działania kulturalno - promocyjne po obu stronach granicy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.