Nowoczesne pracownie strzegomskiego LO przetestowane
(26.09.2017)

W związku z finałem projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych” w Liceum Ogólnokształcącym pojawili się goście: poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, główny specjalista SP w Świdnicy Grzegorz Stawarz.

Była to świetna okazja do sprawdzenia funkcjonowania nowych pracowni, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Goście otrzymali zadania do wykonania na tablicach interaktywnych oraz na innych pomocach dydaktycznych. Najwięcej emocji wzbudziło wprawienie w ruch wirtualnej kuli ziemskiej oraz umiejscowienie organów wewnętrznych w modelu człowieka. Goście z uznaniem mówili o pomyśle na aranżację nowych pracowni, życząc uczniom jak największej liczby pozytywnych doznań podczas zdobywania wiedzy. Swoimi wrażeniami z wizyty w LO podzielili się również w studiu radiowym „Głos Liceum”. Środki finansowe na wyposażenie pracowni pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, które za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej trafiły do Powiatu Świdnickiego. Natomiast remont pracowni i przygotowanie ich do zainstalowania nowego sprzętu został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu