Musical o Elżbiecie Katarzynie Smiřickiej
(20.09.2017)

Starosta Świdnicki ma przyjemność zaprosić na Musical o postaci historycznej Elżbiecie Katarzynie Smiřickiej w wykonaniu Základní umělecká škola J. B. Foerstera Jičín.

Musical zainspirowany jest wydarzeniami historycznymi w mieście Jicin i opowiada o pościgu za pieniądzem, historię niespełnionej miłości, zdradzie i rozczarowaniu. Opowieść kończy się ukazaniem idei wiecznej nadziei, która obecna jest w historii całej ludzkości, nadziei niesionej przez nasze dzieci i potomków.

Musical odbędzie się w dniu 22 września 2017 r. o godz. 11.00 i 17.00 w Sali Widowiskowej w Świdnicy przy ul. Pionierów 30, w związku z inauguracją mikroprojektu pn. „Poznaj kraj swoich przyjaciół”, realizowanego przez Powiat Świdnicki w partnerstwie z Miastem Jicin (Republika Czeska), którego celem jest podniesienie wiedzy mieszkańców partnerskich regionów w zakresie atrakcji turystycznych, kulturowych i przyrodniczych obu partnerów oraz wsparcie ruchu turystycznego m. in. poprzez udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych, jak również działania kulturalno – promocyjne po obu stronach granicy.