Projekt polsko-niemiecki
(22.06.2017)

W dniach 23-26.06.2017 r. zostanie zrealizowany polsko-niemiecki projekt: "Gole dla partnerstwa i integracji. Sport jest wielokulturowy. Spotkanie młodzieży powiatów partnerskich". Projekt powstał w z inicjatywy powiatów partnerskich Świdnickiego i Bergstrasse i nawiązuje do podobnego spotkania, które miało miejsce w czerwcu ubiegłego roku w Weinheim.

W projekcie wezmą udział młodzieżowe drużyny piłki nożnej (chłopcy i dziewczęta) wraz z trenerami, reprezentujące powiaty partnerskie. W ramach projektu odbędą się m.in. towarzyskie mecze na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, zajęcia warsztatowe oraz lekcje historii w terenie. Młodzież mieszkać będzie na terenie Fundacji Krzyżowa, gdzie pozna historię rodziny von Motlke oraz "Kręgu z Krzyżowej". Jednym z punktów wizyty będzie także wizyta w stolicy Dolnego Śląska-Wrocławiu. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.