Rozstrzygnięto kolejne przetargi na remont chodników przy drogach powiatowych
(16.05.2017)

Na początku maja rozstrzygnięto dwa postępowania przetargowe na remont chodników przy drogach powiatowych przebiegających przez Gminę Strzegom. Pierwszy przetarg dotyczył budowy chodnika na skrzyżowaniu dróg 2887 D i 2928 D w miejscowości Goczałków.

Wykonawcą inwestycji będzie Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu a wartość inwestycji to prawie ponad 15 tys. zł. Kolejny przetarg dotyczył budowy chodnika przy drodze 2884 D w Stanowicach. Tę inwestycję przeprowadzi firma BUD-BRUK z Jaworzyny Śląskiej. Koszty budowy wyniosą prawie 90 tys. zł.

W tym roku Gmina Strzegom na remonty i budowę chodników przekaże kwotę 150 tys. zł. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu Powiatu Świdnickiego. Nad wszystkimi inwestycjami nadzór sprawuje Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy