Spotkanie we Frankfurcie nad Odrą
(25.04.2017)

Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy Ilona Sitek-Warzecha zostali zaproszeni przez dyrektora Überbetriebliche Ausbildungszentrum Bauwirtschaft we Frankfurcie pana Jahna Waltera oraz władze Frankfurtu nad Odrą do Centrum Kształcenia Praktycznego we Frankfurcie.

Gospodarze chcieli porozmawiać o nawiązaniu współpracy, w ramach, której uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy obywaliby się staże i praktyki zawodowe we Frankfurcie. Delegacja ze Świdnicy zwiedziła warsztaty i pracownie CKP-u oraz rozmawiała z praktykantami z Polski, przebywającymi na stażu w Niemczech. Następnie odbyło się spotkanie z władzami miasta i dalsze rozmowy na temat możliwości współpracy.

Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy