XXXI sesja Rady Powiatu w Świdnicy
(25.04.2017)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na najbliższą sesję Rady Powiatu Świdnickiego, która odbędzie się w środę 26 kwietnia, o godz. 16.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Świdnicy, sala nr 225.

Porządek obrad wygląda następująco:

1. Otwarcie obrad XXXI sesji Rady Powiatu w Świdnicy.

2. Stwierdzenie prawomocności sesji.

3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.

4. Przedstawienie porządku obrad sesji.

5. Przyjęcie protokołu XXX sesji Rady Powiatu.

6. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie od poprzedniej sesji.

7. Informacja Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa Powiatu Świdnickiego w 2016 roku w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

8. Informacja Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Świdnickiego za rok 2016.

9. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Powiatu Świdnickiego w 2016 roku z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

10. Sprawozdanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2016 rok.

11. Sprawozdanie z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej za 2016 rok.

12. Ocena zasobów pomocy społecznej.

13. Interpelacje i zapytania radnych.

14. Podjęcie uchwał w sprawie:
    a. zmiany budżetu powiatu na 2017 rok;
    b. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Świdnickiego;
    c. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Świdnickiego;
    d nadania statutu Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy;
    e przyjęcia „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnos
    prawnością w powiecie świdnickim na lata 2017-2022”’;
    f przyjęcia „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w powiecie świdnickim na lata 2017-2022”.

15. Wnioski i oświadczenia.

16. Informacje dla radnych.

17. Zamknięcie obrad XXXI sesji Rady Powiatu w Świdnicy.