IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych.
(19.04.2017)

Już po raz dziewiąty II LO zorganizowało konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów. W tym roku zgłosiło się aż 58 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych powiatu świdnickiego. 29 marca uczestnicy przystąpili do pisania testu sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego, nagrody zostały wręczone w auli naszej szkoły 8 kwietnia, podczas Dnia Otwartego.

Poziom był niezwykle wyrównany, często połówki punktu decydowały o ostatecznym wyniku. Przyznano cztery równorzędne wyróżnienia, dla uczestników, którzy z jednakową liczbą punktów, zajęli czwarte miejsce. Są to, w kolejności alfabetycznej: Kacper Grzęda z Gimnazjum w Żarowie, Paula Kaczmarczyk z Gimnazjum w Witoszowie Górnym, Karolina Warzecha z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy oraz Jacek Wierciński z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Trzecie miejsce uzyskał Norbert Myśliwski z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, nagrodę za drugie miejsce otrzymała Magdalena Nowicka z Gimnazjum w Witoszowie Górnym. Pierwsze miejsce zdobyli ex equo Martyna Dymnicka z Gimnazjum w Pszennie oraz Michał Surma ze Społecznego Gimnazjum w Świdnicy. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców II LO i wydawnictwo Pearson. Głównym organizatorem jest p. prof. Iwona Juźwa, w tym roku wspomagana przez klasę I D.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy