Skłodowska-Curie wiecznie żywa
(13.04.2017)

8 kwietnia w Policealnej Szkole Farmaceutycznej w Świdnicy odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Marii Skłodowskiej-Curie (z okazji 150 rocznicy jej urodzin). Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Świdnicki – Piotr Fedorowicz.

Zadania konkursowe wiązały się z biografią noblistki oraz z zagadnieniami dotyczącymi promieniotwórczości, np. ze strukturą atomu, z izotopami pierwiastków i reakcją jądrową. Uczniowie II LO zostali laureatami konkursu. I miejsce zajął Grzegorz Krzanek z klasy I b, a III miejsce Wiktor Zabijak z III b. II miejsce zdobyła Anna Uglik z LO w Strzegomiu.

Zwycięscy odebrali swoje „trofea” z rąk Pana Starosty 11 kwietnia. Do udziału w konkursie zachęciły uczniów pani Renata Duda i pani Katarzyna Mamica-Pasternak.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy