Obchody Dnia Sapera i Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
(12.04.2017)

Kilkaset osób wzięło udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Sapera i Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się 11 kwietnia w Świdnicy. Organizatorami uroczystości był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, III Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr III, opiekun związków kombatanckich Tadeusz Grabowski, władze miasta i Powiatu Świdnickiego oraz świdniccy harcerze.

Podczas uroczystości pod pomnikiem sapera przypomniano wkład saperów w zakończenie II wojny światowej oraz ich udział w późniejszych i najnowszych konfliktach zbrojnych. Po złożeniu wieńców uczestnicy, w towarzystwie orkiestry dętej, przemaszerowali na plac św. Małgorzaty. Przed Dębem Katyńskim, historię mordu na polskich oficerach, policjantach, pracownikach wymiaru sprawiedliwości i innych służb, przypomniał harcmistrz Piotr Pamuła.

W uroczystościach wzięła udział Teresa Gwara, córka oficera, któremu poświęcony jest dąb. O uroczystą oprawę zadbali harcerze i chór Pryma Voce z III LO. Na uroczystościach Powiat Świdnicki reprezentował Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.