XXXIX Konfrontacje Artystyczne Placówek Specjalnych
(10.04.2017)

6.04.2017 r. gospodarzem Konfrontacji Artystycznych był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Koordynatorkami imprezy zostały panie: Elżbieta Ruszkiewicz i Urszula Konieczna, które przygotowały inscenizację znanej legendy "O Smoku Wawelskim".

Na konfrontacje przybyli przedstawiciele władz miejskich: Burmistrz Zbigniew Sychyta, Wiceburmistrz Wiesław Witkowski, Radny Czesław Włodarczyk oraz zaproszeni goście: instruktorki "Zumby"- Ewa Zapolna i Diana Szwed, Kierownik WTZ w Strzegomiu -Sabina Kubacka, Kierownik WTZ w Świdnicy - Weronika Antonowicz - Hyla, Wicedyrektor ZSS w Świdnicy - Katarzyna Gołąbek.

Ciepły i życzliwy klimat tworzyła Elżbieta Pienio, instruktor SCK. W tym roku zaprezentowało swoje artystyczne zdolności 8 wykonawców. "Kolorowa Tęcza" z DPS w Świebodzicach przygotowała brawurową interpretację "Lokomotywy" Juliana Tuwima, która zabrała wszystkich w wesołą podróż po piosenkach. Dzięki Kabaretowi "Na jednej nodze" z ZSS w Świebodzicach przez chwilę można było znaleźć się "W kosmosie". Zespół "Niepokorni" z DPS w Jaskulinie zaprezentował występ pt. "Czy wróżka prawdę ci powie?", w którym przestrzegał przed zbytnią naiwnością. Kabaret "Humorek" z SOSW z Nowego Siodła tanecznie zaimprowizował wiersz Haliny Niewiadomskiej "Zakochane parasole". Zespół "Hop artis" z ZSS w Świdnicy przedstawił etiudę teatralną pt. "Cztery pory roku". Przedstawiciele świdnickich WTZ przygotowali piosenkę "Krakowski spleen" z repertuaru "Manamu". Natomiast uczestnicy strzegomskich WTZ zaprezentowali autorski wiersz pt. "Warsztatowo". Konfrontacje Artystyczne Placówek Specjalnych zostały w większości sfinansowane ze środków publicznych Gminy Strzegom. Do grona darczyńców imprezy należą: Burmistrz Zbigniew Suchyta, Prezes Oddziału Międzygminnego ZNP - Hanna Krosta, Prezes Anika Trajder - Supermarket "INTERMARCHE" w Strzegomiu, Piekarnia FSB, Maria Kiełbasa, Monika Kolano, Jarosław Tułacz, Janusz Zapała, Teresa i Jerzy Cichońscy - piekarnia w Olszanach, Genowefa Nowak, Teresa Birska. "Jesteśmy wdzięczni za dary serca i pomoc wszystkim tym, którzy wspierają nasze wysiłki na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że za rok będzie świętować zaszczytny jubileusz 40-lecia naszej imprezy" - podsumowuje 39. edycję konfrontacji Małgorzata Zaremba, Dyrektor ZSS w Strzegomiu. Serdeczne podziękowania również dla Dyrektor Bożeny Bojanowskiej - Czuk oraz wszystkich pracowników Strzegomskiego Centrum Kultury.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu