Filmoznawcy z „Trójki” najlepsi w Powiecie
(10.04.2017)

Uczniowie „Trójki” rozwijają swe zainteresowania w wielu humanistycznych dziedzinach. Nie tylko kształcą warsztat wokalny i aktorski w ramach zajęć teatralnych, wprawiają się także w pracy z kamerą i pogłębiają wiedzę z zakresu filmoznawstwa.

Znajomość tej ostatniej dziedziny mogli sprawdzić w ramach zmagań w trakcie XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Filmie organizowanego tradycyjnie przez II LO w Świdnicy. III LO w tym roku reprezentowały dwie drużyny i obie uplasowały się na podium. Zespół w składzie: Przemysław Czaicki (IIIa), Jakub Michalik (IIIa), Małgorzata Podolak (IIIa) i Mateusz Szarwaryn (IIa) zajął I miejsce, natomiast drużyna w składzie: Justyna Milcarz (IIIa), Aneta Ciecierska (IIIa), Wojciech Czarny (IIIa) oraz Szymon Wiraszka (IIIa) III miejsce. Do Konkursu uczniów III Lo przygotowała prof. Aleksandra Kulak. Gratulujemy.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy