Zespół Szkół w Strzegomiu wspiera kampanię społeczną
„ MASZ DAR UZDRAWIANIA”

(06.04.2017)

W dniu 30 marca 2017 r. o godz. 11.00 w Strzegomskim Centrum Kultury w ramach Kampanii DRUGIE ŻYCIE – TRANSPLANTACJA masz dar uzdrawiania odbyło się spotkanie z regionalnym koordynatorem transplantologii Andrzejem Janoch z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Podczas prelekcji uczestnicy spotkania zapoznali się z historią transplantologii.

Niezwykle interesujące informacje przekazane przez prelegenta dotyczyły statusu prawnego biorcy i dawcy, procedur związanych z transplantację oraz zaprezentowano sylwetki osób, które żyją dzięki przeszczepom. Niewątpliwie była to bardzo interesująca lekcja, która nie tylko odpowiedziała na nurtujące młodzież pytania, ale również obaliła mity na temat przekazywania narządów dawcom. Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu rozdawali mieszkańcom miasta oświadczenia woli oraz czerwone balony, promujący tym samym transplantologię.

Monika Kozłowska
Zespołu Szkół w Strzegomiu