Nasze Zdrowie – podsumowanie akcji
(06.04.2017)

W dniu 1 kwietnia 2017 r. w Galerii Świdnickiej przeprowadzono akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Organizatorem był Powiat Świdnicki wraz z Galerią Świdnicką.

Przez cztery godziny chętni mogli wykonać takie badania jak: badania densytometryczne w kierunku osteoporozy, USG tarczycy, badanie wzroku, ucha środkowego, wykonać spirometrię, badanie poziomu cholesterolu, cukru we krwi, wzroku i ciśnienia tętniczego. Nie zabrakło też porad lekarza leczenia bólu m.in. pochodzenia onkologicznego, lekarza neonatologa, fizjoterapeuty, który wykonywał również masaż limfatyczny kończyn dolnych, dietetyka wraz z pomiarem składu ciała, edukatora diabetologicznego w zakresie profilaktyki cukrzycy oraz tzw. „stopy cukrzycowej”. W tym roku podczas akcji „Nasze zdrowie” przygotowano też prezentację masażu relaksacyjnego twarzy i dłoni, pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ciekawostką były prowadzone zadania z wykorzystaniem symulatorów: alkogogli i narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie otoczenia oczami osoby będącej pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Przygotowano również dla dzieci warsztaty „Słodkości bez cukru” z wykorzystaniem naturalnych, ekologicznych produktów spożywczych.

Realizatorami przedsięwzięcia byli:

ZUM „Medyk” Świdnica, CUM NZOZ „Eskulap” w Świdnicy, NZOZ „BH-Med”
w Świdnicy- mgr Joanna Stankiewicz- edukator diabetologiczny, Gabinet Fizjoterapii- Edyta Zaorska-Rek w Świdnicy, Audio-Care Aparaty Słuchowe, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Świdnicy, Dobry Dietetyk -Natalia Szwed Strzegom, Sklep „Smakostacja” w Świdnicy, Świdnickie Stowarzyszenie Diabetyków „Diabetyk”.

Ogółem przeprowadzono:

• USD tarczycy - 81