Dawca Szpiku, Dawca Życia
(04.04.2017)

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Powiat Świdnicki i Przychodnia „Dobramed” w Świdnicy zapraszają na akcję rejestracji dawców szpiku kostnego.

Odbędzie się ona w dniach 3.04.-14.04.2017 r. w Przychodni Dobramed w Świdnicy przy ul Zamenhofa 42. W tym czasie, w godzinach 8:00-15:00 będą pobierane wymazy z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, a następnie przekazane na adres Fundacji DKMS "Pokonajmy nowotwory krwi", aby móc zarejestrować potencjalnych dawców w bazie Fundacji. Dawcami mogą zostać osoby zdrowe w wieku 18-55 lat. Patronat nad akcją objął Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Szczegóły znajdziecie Państwo na ulotkach, plakatach oraz na Facebooku: Dobramed - Przychodnia Medycyny Rodzinnej oraz Powiat Świdnicki. Oddając próbkę z wymazem do badania możesz w przyszłości uratować czyjeś życie.

Barbara Świętek
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych