AKTUALNO列I

Strzegomskie Spotkania z Teatrem
(04.04.2017)

Tegoroczne Strzegomskie Spotkania z Teatrem rozpocz掖 turniej wiedzy o teatrze z udzia貫m klas 4-6 szk馧 podstawowych. W tym roku do udzia逝 w intelektualnych zmaganiach zg這szone zosta造 trzyosobowe dru篡ny z Publicznej Szko造 Podstawowej w Kostrzy, Publicznej Szko造 Podstawowej z Jaroszowa, Rogo幡icy, Stanowic i Publicznej Szko造 Podstawowej nr 4 ze Strzegomia.

W jury zasiad豉 w tym roku Pania Katarzyna W鎩cik, Pan Cezary W這darczyk oraz Pan Tomasz Smag這wski. Poziom tegorocznego turnieju by bardzo wysoki, jury ocenia這 wiedz uczestnik闚, zdolno軼i plastyczne, kt鏎ymi wykazano si podczas zaprezentowania w豉snor璚znie zrobionej pacynki oraz zdolno軼i teatralne, kt鏎ymi uczestnicy wykazali si podczas dw鏂h scenek teatralnej oraz pantomimicznej. Uczestnik闚 konkursu powita豉 Pani Bo瞠na Bojanowska- Czuk dyrektor SCK, dzi瘯uj帷 za zainteresowanie nie豉twym tematem oraz za prac w這穎n w przygotowania. Konkurs odbywa si w sali widowiskowej SCK, w miejscu specyficznym i bardzo tematycznym. Tegoroczny turniej zwyci篹y豉 dru篡na ze Szko造 Podstawowej w Jaroszowie, wszyscy uczestnicy zostali wyr騜nieni dyplomami oraz upominkami w postaci ksi捫ek. Gratulujemy dzieciom i nauczycielom, kt鏎zy przygotowali dru篡ny i 篡czymy dalszych sukces闚. Drugi dzie Strzegomskich Spotka z Teatrem by r闚nie pe貫n emocji, w sali widowiskowej SCK zobaczy mogli鄉y na scenie ponad 60 dzieci z 11 plac闚ek Miasta i Gminy Strzegom. Wykonawcy prezentowali na scenie utwory znanych poet闚. Jak zawsze mogli鄉y liczy na liczne zgromadzon publiczno嗆, kt鏎a nagradza豉 wszystkich gromkimi brawami. Na zako鎍zenie konfrontacji wszyscy arty軼i otrzymali dyplomy oraz maskotki. Dniem wzbudzaj帷ym najwi璚ej emocji podczas tegorocznej edycji Strzegomskich Spotka z Teatrem by spektakl dla dzieci "W豉dca skarpetek" w wykonaniu artyst闚 z Teatru Lalki i Aktora w Wa豚rzychu. Dwa spektakle obejrza這 陰cznie ok. 600 dzieci z Miasta i Gminy Strzegom oraz z przedszkoli i szk馧 z gmin o軼iennych. Wspania造 kontakt aktor闚 z dzieci璚 widowni i oryginalna scenografia wzbudzi造 zachwyt i entuzjazm najm這dszych. Arty軼i obiecali dzieciom, 瞠 wr鏂 za rok z r闚nie dobrym spektaklem. Przygoda z teatrem dobieg豉 ko鎍a. Ostatnim punktem by這 rozstrzygni璚ie konkursu plastycznego "W 鈍iecie ba郾i". W pi徠ek w godzinach porannych zosta造 wr璚zone nagrody za najlepsze prace plastyczne. Zosta這 nagrodzonych dziewi耩 os鏏. Laureatami tegorocznego konkursu byli: I miejsce Andrzej Rachwalik z Zespo逝 Szk馧 Specjalnych, II miejsce Hanna Zieli雟ka ze Szko造 Podstawowej w Rogo幡icy, III miejsce zaj窸a Maja Kalitan ze Szko造 Podstawowej w Olszanach. Jury postanowi這 r闚nie przyzna sze嗆 wyr騜nie dla Wiktorii Bodnar, Roberta Sordyla, Wiktora Lenio, Mai Balcerowskiej, Adrianny Michelli oraz Wiktorii Kordy. Dzieci w towarzystwie swoich opiekun闚 odebra造 pi瘯ne nagrody, kt鏎e wr璚zy豉 Pani Dyrektor SCK. Dzieci mia造 czas na wsp鏊ne rozmowy i wymian zda przy s這dkim pocz瘰tunku. Oryginalne, niezwykle barwne i pomys這we prace mo積a podziwia w holu SCK. Serdecznie zapraszamy. Tegoroczna edycja Strzegomskich Spotka z Teatrem cieszy豉 si ogromnym zainteresowaniem i dostarczy豉 wiele satysfakcji wszystkim wykonawcom, opiekunom i organizatorom. Pi瘯nie wszystkim dzi瘯ujemy.

Strzegomskie Centrum Kultury

|  do g鏎y  |