Informacja dla NGO
(24.03.2017)

Informujemy, że w dniu 30 marca 2017 r. (czwartek) w godzinach  od 12.00 do 16.00 w Starostwie Powiatowym w Świdnicy w sali nr 226 II piętro odbędzie się doradztwo dla organizacji pozarządowych prowadzone przez Pana Waldemara Weihsa Prezesa Fundacji "Merkury". Tematy poruszane podczas doradztwa to m.in.

1. Jakie i kiedy organizacja musi zrobić sprawozdania?

2. Istotne zmiany w umowach zleceniach i o dzieło od nowego roku

3. Będąc organizacją pożytku publicznego, co i jak musisz robić w pozyskiwaniu 1%, aby nie naruszyć przepisów?

4. Co robić z danymi osobowymi osób w organizacji? Od kiedy powstają dodatkowe obowiązki ustawowe?

5. Przygotowanie się do walnego zebrania w organizacji – obowiązki formalne, aby zebranie było ważne, co wymaga zmian w statucie?

6. Czym jest działalność statutowa nieodpłatna i kiedy możemy prowadzić działalność statutową odpłatną?