Czas na programistów
(22.03.2017)

We wtorek 21 marca, w auli Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, uroczyście podpisano umowę patronacką, na mocy której w przyszłym roku szkolnym utworzona zostanie klasa kształcąca programistów. Opiekę nad uczniami objęła świdnicka forma RST.

Dzisiaj mówię do Was jako przedstawiciel firmy RST, ale jeszcze nie tak dawno temu stałem przed drzwiami tej szkoły i szukałem na liści swojego nazwiska, zastanawiając się czy zostałem przyjęty do I klasy szkoły średniej - wspominał prezes RST Krzysztof Habowski. Dzisiaj wychodząc naprzeciw potrzebom rynku chcemy pomóc w kształceniu wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie programowania - mówił do zgromadzonych uczniów Krzysztof Habowski. W spotkaniu brał udział Wicestarosta Zygmunt Worsa. Mam nadzieję, że zawód programisty, którego będziecie się już wkrótce uczyć da Wam mnóstwo satysfakcji i zabawy. Dzisiejsze podpisanie umowy patronackiej jest częścią programu "Miasto i powiat. Zostańcie z nami", który pokazuje, że aby uczyć się, pracować, mieszkać i rozwijać swoje pasje nie trzeba wyjeżdżać z naszego miasta i powiatu - dodał Wicestarosta Zygmunt Worsa.

W uroczystości wzięli także udział Zastępca Prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, dyrektor ZSB-E Krystyna Kowalonek oraz przedstawiciele firmy SONEL, która umowę patronacką na kształcenie elektroników podpisała już wcześniej.
Zdjęcia: www.facebook.com/RSTkariera

Piotr Dębek