AKTUALNO列I

Kolejne miliony z這tych dla powiatowych szk馧
(06.02.2017)

Szko造 zawodowe prowadzone przez Powiat 安idnicki otrzymaj nowoczesny sprz皻 i materia造 dydaktyczne do pracowni zawodowych ze 鈔odk闚 UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew鏚ztwa Dolno郵御kiego 2014-2020. Umowa o dofinansowanie projektu podpisana zosta豉 w siedzibie Instytucji Po鈔ednicz帷ej Aglomeracji Wa豚rzyskiej w dniu 1 lutego 2017 r.

Projekt przewiduje doposa瞠nie 8 zespo堯w szk馧 zawodowych, tj. Zespo逝 Szk馧 nr 1 w 安idnicy, Zespo逝 Szk馧 Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w 安idnicy, Zespo逝 Szk馧 Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w 安idnicy, Zespo逝 Szk馧 Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w 安idnicy, Zespo逝 Szk馧 Mechanicznych im. Miko豉ja Kopernika w 安idnicy, Zespo逝 Szk馧 w Strzegomiu, Zespo逝 Szk馧 im. Stanis豉wa Prosi雟kiego w 安iebodzicach oraz Zespo逝 Szk馧 im. J璠rzeja 好iadeckiego w 畝rowie w nowoczesny sprz皻 dydaktyczny, kt鏎y pozwoli na przybli瞠nie uczniom szk馧 zawodowych rzeczywistych warunk闚 pracy.

Warto嗆 ca貫go projektu to 2.210.046 z. Ze 鈔odk闚 unijnych Powiat 安idnicki otrzyma dofinansowanie w wysoko軼i 1.827.845,11 z.

W ramach projektu doposa穎ne zostan pracownie w zawodach z bran篡 us逝gowo-gospodarczej - technik hotelarstwa, technik obs逝gi ruchu turystycznego, technik spedytor i technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik fryzjerstwa, fryzjer, sprzedawca, z bran篡 informatyczno-elektronicznej - technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk oraz w zawodach zwi您anych z kolej - technik transportu kolejowego i zwi您anych z g鏎nictwem odkrywkowym - technik g鏎nictwa odkrywkowego.

Nowoczesny sprz皻, kt鏎y Powiat 安idnicki zakupi w ramach projektu jest bardzo r騜norodny, tak jak r騜norodna i bogata jest oferta kszta販enia zawodowego Powiatu 安idnickiego dla absolwent闚 gimnazj闚, a p騧niej dla absolwent闚 szk馧 podstawowych. Uczniowie naszych szk馧 zawodowych b璠 mogli korzysta z profesjonalnie wyposa穎nych pracowni multimedialnych, pracowni do obs逝gi klient闚 w sklepach, biurach podr騜y, recepcjach hotelowych, biurach rachunkowych, firmach graficznych, pracowni do obs逝gi logistycznej i spedycyjnej w firmach i przedsi瑿iorstwach, ale r闚nie b璠 mogli zapozna si z obs逝g nowoczesnych urz康ze z bran篡 elektrycznej, kolejowej czy g鏎niczej.

Warto zwr鏂i uwag, 瞠 to ju drugi tego typu projekt Powiatu 安idnickiego, kt鏎y otrzyma dofinansowanie z UE. W nowoczesny sprz皻 do pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych wyposa穎ne zostan w 2017 roku r闚nie wszystkie licea og鏊nokszta販帷e Powiatu 安idnickiego.

Grzegorz Stawarz
Wydzia O鈍iaty i Wychowania