XXIX sesja Rady Powiatu Świdnickiego
(27.01.2017)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na XXIX sesję Rady Powiatu Świdnickiego, która odbędzie 1 lutego 2017 r. o godzinie 16.00, w sali narad Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Porządek obrad wygląda następująco:

1. Otwarcie obrad XXIX sesji Rady Powiatu w Świdnicy.

2. Stwierdzenie prawomocności sesji.

3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.

4. Przedstawienie porządku obrad sesji.

5. Przyjęcie protokołu XXVII i XXVIII sesji Rady Powiatu.

6. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie od poprzedniej sesji.

7. Sprawozdanie Starosty Świdnickiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2016.

8. Interpelacje i zapytania radnych.

9. Podjęcie uchwał w sprawie:
    a) zmiany budżetu powiatu na 2017 rok,
    b) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Świdnickiego,
    c) dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Powiatu Świdnickiego instrumentem płatniczym,
    d) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Świdnickiego,
    e) ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Powiat Świdnicki,
    f) projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających swoją siedzibę na obszarze Powiatu Świdnickiego.

10. Wnioski i oświadczenia.

11. Informacje dla radnych.

12. Zamknięcie obrad XXIX sesji Rady Powiatu w Świdnicy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy