Opłatkowe spotkanie z kombatantami
(23.01.2017)

Już po raz kolejny samorządowcy z terenu powiatu, miasta i gminy spotkali z członkami Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej na wspólnej uroczystości opłatkowej, na której podsumowali ubiegły rok oraz zaplanowali działania na rok 2017. Spotkanie zorganizował i poprowadził opiekun kombatantów Tadeusz Grabowski.

W sali "Hotelu Pod Wierzbą" zebrali się samorządowcy, hierarchowie kościelni Diecezji Świdnickiej, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, uczniowie oraz członkowie, sympatycy i przyjaciele związków kombatanckich. Spotkanie krótkim występem jasełkowym uświetnili uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, którzy wspomagają związki kombatanckie podczas uroczystości państwowych i rocznicowych. W spotkaniu Powiat Świdnicki reprezentowali Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz oraz Wicestarosta Zygmunt Worsa. Ponadto w spotkaniu udział wzięli między innymi: Wójt Gminy Teresa Mazurek, Zastępca Prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy