XIII "Polonez" na świdnickim rynku
(16.01.2017)

13 stycznia, punktualnie o godz. 12.00, po raz 13, świdnicki Rynek zapełnił się tańczącymi maturzystami, którzy zatańczyli tradycyjnego, przedmaturalnego Poloneza. Dwa korowody maturzystów tańczyły na przestrzeni całego Rynku. Jeden z nich prowadził Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Tuż za nim tańczyli Wicestarosta Zygmunt Worsa oraz Alicja Synowska Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. W drugim korowodzie prym wiedli przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Prezydent Beatą Moskal-Słaniewską na czele. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. O część artystyczną zadbali Maria i Wojciech Skiślewicz wraz z Zespołem "Krąg". Podobna inicjatywa odbyła się także w partnerskich powiatach Powiatu Świdnickiego w Kartuzach, Łowiczu i Zakopanem.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy