„Przyjdź na świat…” Biesiada Wigilijna w „Trójce”
(28.12.2016)

Wspólne kolędowanie w III Liceum to wydarzenie, które na stałe wpisało się w krajobraz kulturalnych świdnickich spotkań przed Bożym Narodzeniem. Magia występu chóru Pryma Voce jak zwykle przyciągnęła wielu przyjaciół naszej szkoły.

Wśród nich znaleźli się samorządowcy: Prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska, Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa i Zastępca Prezydent Marek Suwalski. Miło nam było gościć emerytowanych nauczycieli, rodziców, absolwentów i świdniczan, którzy bardzo licznie przybyli tego wieczoru do Trójki. Swoją atmosferę zawsze zyskuje on dzięki Waszej obecności

W tegoroczne biesiadowanie, które zatytułowaliśmy „Przyjdź na świat”, wpisały się strofy poezji E. Bryla, Cz. Miłosza i B. Pasternaka, ks. J. Twardowskiego, przypominając o tym, że wszyscy powinniśmy Być dla siebie, nie tylko w ten świąteczny czas. Tradycyjne kolędy pięknie wyśpiewane „na głosy”, popisy solistów i duety, i klasowa piosenka 3 a, i wspólnie z absolwentami wyśpiewane „Bóg się rodzi”… i wiele innych zaskoczeń, smaków, nastrojowych nut, a przy tym życzeń, rozmów, nieskrępowanej, żywiołowej radości i serdecznych uśmiechów. O tej jasnej stronie Życia, wspomniał także dyrektor, mówiąc, byśmy nie bali się dać zapisać i wyruszyli za Gwiazdą do Betlejem – Serca, które jest i bije – nie tylko dla siebie.

Przygotowanie chóru i opieka artystyczna – prof. Joanna Janas

Soliści: Natalia Jurek, Paulina Grabicka, Paulina Zielińska, Natalia Nowicka, Szymon Wiraszka, Przemek Czaicki, Natalia Kosińska, Justyna Milcarz, Małgosia Dworecka, Patrycja Bienkiewicz, Karolina Jarosz

Akompaniament – Robert Miernik

Wybór tekstów i opracowanie – dyr. Krzysztof Frączek